Supercar

‘David’ Mitchell van Dijk is ‘Goliath’ BMW M6 te snel af

09:15 28-04-2026

Je kunt er alle clichés op loslaten, van David tegen Goliath tot Calimero’s ‘zij zijn groot en ik is klein’, maar het was tijdens de V-Max Voorjaarsraces weer genieten om een kleine licht gemotoriseerde Radical SR3 sportscar in de Supercar Challenge de strijd aan te zien gaan met een vloot dikke BMW’s M6. En met succes, want Mitchell van Dijk presteerde het zelfs om de algemene winst te pakken in de tweede sprintrace van het weekend.

Mitchell van Dijk kent dan ook als geen ander de sterke punten van de Radical. Ondanks zijn pas 17 jaar heeft hij er al heel wat kilometers mee afgelegd. De Radical SR3 waarmee Van Dijk aantrad tijdens de V-Max Voorjaarsraces heeft ten opzichte van de veel zwaarder gemotoriseerde concurrentie relatief weinig vermogen, maar is superlicht en heeft een geweldige wegligging. Op het rechte stuk werd Van Dijk dan ook voorbij geblazen, om vervolgens in de bochten de BMW’s M6 zelfs buitenom te passeren. “Je moet in het bochtige deel van het circuit zodanig veel afstand zien te nemen, dat ze er op het rechte stuk niet meer bijkomen. Dan red je het. Eerst had ik een mooi gevecht met Cor Euser in zijn Marcos, dat was echt genieten.

Daarna kon ik me los rijden van de BMW M6 en de winst pakken. De Radical gaat heel goed om met de banden waardoor ik ook tegen het eind van de race nog een hoog tempo kon blijven rijden. De banden van zo’n zware BMW M6 beginnen dan al minder te worden. Wij doen een heel raceweekend van drie kwalificaties en drie races met één setje banden”, aldus een nog nagenietende Van Dijk.

Van Dijk deelde de Zoet Racing Radical tijdens de drukbezochte V-Max Voorjaarsraces met Alain Berg, die de eerste sprintrace voor zijn rekening nam. “Alain kreeg de banden lastig op temperatuur waardoor hij achterstand opliep en een algemeen podium er niet in zat. In de race over één uur neem ik de altijd hectische start voor mijn rekening en kan dan hopelijk in de buurt van de BMW’s blijven, zodat Alain in deel twee in vrije ruimte terecht komt en kan profiteren van de ten opzichte van de BMW’s betere banden”, keek Van Dijk op zaterdag vooruit naar de derde, lange race, die voor zondag op het programma stond.

Tot een overwinning kwam het niet, maar met een derde plaats algemeen mocht het Radical-duo wel naar het podium. Tegen het einde van zijn stint liep Van Dijk in op de leidende BMW M6 van Marlon Birdsall, maar Berg moest uiteindelijk zijn meerdere erkennen in een tweetal Koopman Racing BMW’s.

Van Dijk combineert zijn wedstrijden in de Supercar Challenge met de Ultimate Cup European Series. “Vorig jaar heb ik daar drie wedstrijden gereden en het team wilde mij dit jaar graag voor het hele seizoen in de auto hebben. De klasse is vergelijkbaar met de LMP3 en sneller dan de Radical. We hebben als team Zoet Racing de Radical SR3 waarmee we in de Supercar Challenge rijden gekocht. Zo kan ik veel meters maken, in het ritme en scherp blijven. Mijn uiteindelijke doel is en blijft de 24 Uur van Le Mans”, aldus de ambitieuze en snelle tiener uit het nabij Harderwijk gelegen Hierden. Hopelijk gaan we de strijd tussen de Radical, BMW’s en Marcos van Euser nog veel vaker dit seizoen meemaken. En nu andere Radical-rijders hebben kunnen zien waartoe de sportscar in staat is, komen er hopelijk meer richting de Supercar Challenge. Eigenaren, waar wachten jullie nog op!