Barton en Birdsall verdelen de poles in de kwalificaties sprintraces
Harry Barton en Marlon Birdsall hebben de pole positions verdeeld voor de twee sprintraces van de Supercar Challenge tijdens de V-Max Voorjaarsraces op Circuit Zandvoort. De twee M6 GT3-rijders van Koopman Racing vochten het in beide sessies uit: in de eerste sessie wisselden de twee stuivertje met Daan Meijer – ook in een M6 GT3 – totdat Barton in de slotfase de snelste tijd liet noteren, in de tweede sessie pakte Birdsall afgetekend de pole.

Barton greep de pole voor de eerste sprintrace op het allerlaatste moment. Tot aan de 1.39.110 van de Brit was de top-drie door slechts twee tienden gescheiden, maar Barton sloeg met zijn laatste poging een gat van drie tienden op Marlon Birdsall. Ook Daan Meijer proefde met drie minuten te gaan nog aan de pole, maar werd uiteindelijk derde, vóór de twee resterende M6 GT3’s van Gilles van Houtum (Koopman Racing) en Ted van Vliet (JR Motorsport). Cees Wijsman moest door omstandigheden de zaterdag missen: zijn M6 verschijnt pas op zondag aan de start. De sessie werd halverwege onderbroken nadat de M6 van Ivar Moens in de grindbak van de Hans Ernstbocht dook.
Patrick Grootscholten versloeg alle BMW’s door met zijn Mercedes AMG GT4 (CP Motorsport) de snelste tijd te zetten in de Supersport Plus-divisie, kort achter de Radical SR3 (Zoet Racing) van Mitchell van Dijk. Thijs Wesseling (CP Motorsport, BMW M4 GT4) en Ruud Olij (JR Motorsport, BMW F80 M3) completeerden de divisie-top-drie. In Supersport 1 schoot Lorenzo van Riet (Ferry Monster Autosport, Audi A3 TCR) uit zijn slof met een achtste tijd algemeen, ruim voor de Hyundai Elantra N TCR (FEBO Racing) van Steff de Borst en de M4 GT4 (Koopman Racing) van Tom Drummen. De Borst kreeg echter een gridstraf van drie plaatsen, zodat de M2 van Eric van den Munckhof de top-drie van de klasse binnenschoof. Maarten Baggermans voerde met met E46 M3 (Supreme Motorsport) de tijden in de Sport-divisie van begin tot eind aan.

In de tweede sessie stelde Birdsall orde op zaken met een razendsnelle 1.37.968, ruim een seconde sneller dan Barton. Alain Berg zette de Radical de derde tijd algemeen en was daarmee de M6’en van Meijer, Van Houtum en Van Vliet te snel af. Na een 11e tijd in de eerste sessie wist Cor Euser in de flink gedempte Marcos Mantara LM600 evo nu een zevende tijd te noteren.
In SS+ trok deze keer Wesseling aan het langste eind, met in zijn spoor Olij en Valentijn Greven in nog een M4 GT4 (CP Motorsport).

Met een 11e tijd algemeen was Dennis de Borst de snelste in SS1, vóór Oscar Gräper in de Audi waarin Van Riet de eerste sessie deed. Maik Barten was derde in de M2 van Munckhof. Baggermans eiste opnieuw de klassepole in de Sport-divisie voor zich op.
Meer nieuws van de V-Max Voorjaarsraces
Birdsall naar afgetekende zege in lange race op Zandvoort
Birdsall domineert derde kwalificatie. Berry van Elk snelste in SS+
Barton en Birdsall verdelen de poles in de kwalificaties sprintraces
Birdsall wint natte eerste sprintrace Voorjaarsraces
Van Dijk verrast met winst in tweede sprintrace op Zandvoort
Drummen/Drummen en De Vreede/De Leeuw gaan voor BMW en GT4