Van Elk kampioen in Supersport Plus, lange race voortijdig gestaakt

Het seizoen van de Supercar Challenge is op een merkwaardige manier ten einde gekomen. In de tweede ronde van de Endurance-wedstrijd schoot Marlon Birdsall rechtdoor aan het einde van het rechte stuk, waarna zijn BMW M6 GT3 zich door de daar aanwezige veiligheidsbarrières heen ploegde. Birdsall stapte ongedeerd uit, maar de schade aan de circuitvoorzieningen was zo groot dat de wedstrijd werd gestaakt en daarna als niet-verreden werd verklaard. Daardoor werd Berry van Elk de laatste nog uit te roepen kampioen in de divisies.

Birdsall was op het moment van de crash in achtervolging op poleman Harry Barton, die van pole was vertrokken en enkele momenten later in een felle plotselinge regenbui in de grindbak eindigde. De crash van Birdsall zag er ontzagwekkend uit, doordat de BMW door de vangrail en de hekken ging en in het publieksgebied terechtkwam, waar een trap van de tribune werd ontwricht. Birdsall stapte meteen uit en liep op eigen kracht weg van de zwaar gehavende M6.

De schade was te groot om binnen afzienbare tijd te repareren. Niet alleen de race van de Supercar Challenge ging niet meer door, ook die van de navolgende Belcar Skylimit Sprint Cup werd afgelast.

Daardoor werd Berry van Elk automatisch kampioen in de divisie Supersport Plus. De coureur van Blueberry Racing was alleen nog mathematisch bij te halen door de andere BMW M4 GT4 Evo van Patrick de Vreede en Rogier de Leeuw, die zich voorafgaand aan de race al hadden neergelegd bij de titel van Van Elk. Het was de bekroning voor een zeer constant seizoen voor Van Elk, die vrijwel elke race aan de finish kwam en een flink aantal malen zijn divisie wist te winnen.

In de andere divisies waren de beslissingen al gevallen: Birdsall en Emile & Tom Drummen waren tijdens de Trophy of the Dunes op Zandvoort al kampioen geworden in respectievelijk de GT-divisie en de Supersport-divisie, Chris Voet werd kampioen in de Sport-divisie doordat de afwezige Rob Nieman op Assen niet meer kon scoren.
Meer nieuws van de V-Max Finaleraces
Van Elk kampioen in Supersport Plus, lange race voortijdig gestaakt
Barton schittert op weg naar pole voor endurance-race op Assen
Barton oppermachtig in tweede sprintrace op Assen
Meijer gokt en wint eerste sprintrace tijdens Finaleraces
Nog eens twee keer pole voor kampioen Birdsall op Assen
Finaleraces op Assen worden denderend sluitstuk van V-Max-seizoen
V-Max zet Nieuwjaarsrace opnieuw op het programma
Coronel/Jansen sereen naar de dubbel op Assen
Supercar Challenge: Dennis & Steff de Borst gaan dubbele uitdaging aan
Wijsman/Jansen grijpen winst in FEBO Nieuwjaarsrace
Dekker Racing grijpt in extremis pole voor FEBO Nieuwjaarsrace
Kijk de FEBO Nieuwjaarsrace live!