Hein Koopman maakt zijn M6-droom waar
Op donderdag 10 februari liepen op Circuit Zandvoort louter mensen met een grote glimlach op hun gezicht. Natuurlijk waren dat de bestuurders van de zes imposante BMW’s M6 die voor Koopman Racing aan het testen waren. Maar de breedste glimlach stond toch op het gezicht van de trotse Hein Koopman. “Dit is niet zo maar iets, dit is een droom waar jaren aan gewerkt is en die nu eindelijk uitkomt!”
In de pitstraat staan zes BMW’s M6 in verschillende kleurstellingen. Er lopen behoorlijk wat heren in raceoverall rond, bekende en ook enkele onbekende rijders. Diverse instructeurs helpen de coureurs op weg in deze racemonsters.
Jaap van Lagen, Stef Dusseldorp en Michel Schaap zijn de helden die naast de coureurs instappen om hen te instrueren hoe zij de M6 het beste kunnen besturen.
Bart Arendsen
Zo spreken we Bart Arendsen, de snelle bestuurder van de blauwe BMW 1serie in de Supersport I divisie van de Supercar Challenge vorige seizoenen. Een sterke coureur, die menig race wist te winnen, tenminste, als de 1serie het geweld de hele race volhield. Afgelopen jaar stapte hij tegen het einde van het seizoen al over naar de M6, waar hij samen met Nicky Catsburg dus als één van de eersten al kennis maakte met de trots van Koopman Racing.
Familie Arendsen
Komend seizoen gaat Bart het hele seizoen rijden in de M6. Daarmee komt voor Bart ook een droom uit, want hoewel de M6 een stuk krachtiger en zwaarder is dan de 1serie had hij de M6 prima onder controle en kon hij de rondetijden die Catsburg reed goed pareren.
Tijdens de testdag reden ook de vader van Bart, Joop Arendsen en zijn oom Berry in de M6. Beide waren enorm onder de indruk, maar houden het komend seizoen bij het racen in de BMW 1serie.
Daan Meijer
Een tweede bekende uit de Supercar Challenge die overstapt op de M6 is Daan Meijer. Samen met Bob Herber vormt Meijer sinds 2018 Boda Racing en hij heeft al in vele verschillende auto’s geracet. Na een Porsche GT3, 996, 997, 991, BMW M3, Mercedes SLS reed hij afgelopen seizoen in de snelle BMW Z4. Met succes, want hij won de eerste race in de GT-klasse en stond vele malen op het podium. De BMW M6 wordt nu zijn nieuwe strijdwapen en tijdens de testdag reed hij samen met Jaap van Lagen vele rondjes om de M6 goed te leren kennen.
Cees Wijsman
Een geheel nieuwe deelnemer is Cees Wijsman. De bekende Zandvoorter behaalde 2,5 jaar geleden zijn racelicentie, reed zoveel mogelijk trackdays in eerst een BMW M3 GTR, later in een Aston Martin Vantage GT3 en is nu klaar voor het grote werk in de Supercar Challenge. Hij kocht een BMW M6, gaf hem een fraaie blauwe look en ging tijdens de testdag meteen op jacht om zijn snelste ronde op Zandvoort te verbeteren. Dat lukte goed, maar Wijsman beseft dat hij in het sterke GT-veld dat dit seizoen gaat meedoen van goeden huize moet komen om naar het podium te racen. “Ik geniet er enorm van om mezelf telkens te verbeteren in deze geweldige machine, dat is voorlopig ook mijn doel … genieten!”