Rudy Lemmens schrijft zich met KTM X-Bow volledig seizoen in voor Supersport-divisie Supercar Challenge
De KTM X-Bow is een auto die we al verschillende malen in de Supercar Challenge powered by Dunlop voorbij zagen komen. De laatste keer dat dit gebeurde was vorig jaar tijdens de Trophy of the Dunes, toen onder andere Rudy Lemmens besloot om met deze bijzondere bolide aan een raceweekend van de Supercar Challenge deel te nemen. Samen met Jimmy Adriaenssens, voor die gelegenheid zijn tweede coureur, behaalde Lemmens meteen in zijn eerste raceweekend in de klasse een mooie vijfde plaats in de race op zondag. Dat smaakte bij Lemmens naar meer, want de voormalig kampioen van de X-Bow Battle heeft zich nu voor het gehele seizoen ingeschreven.
Rudy Lemmens is een nog relatief nieuwe naam in de racerij met pas twee jaar race-ervaring. Zijn carrière begon echter meteen voortvarend. “In 2011 ben ik beginnen racen met mijn KTM in de X-Bow Battle. Een klasse met ongeveer 25 piloten aan de start, allemaal met een standaard auto”, legt Lemmens uit. “De verwachtingen waren niet hoog voor mijn eerste jaar op het circuit. Ik kon echter veel beter mee dan verwacht. Ik heb zeven koersen van de twaalf gewonnen, ben vijf keer tweede geworden en uiteindelijk kampioen geworden. Niet slecht dus voor eerste jaar.”
Ook kwam Lemmens uit in de Bridgestone Special Open Trophy, waarin hij reed met een Westfield. “In een auto met 160 pk moesten we rijden tegen auto’s met meer dan 200pk. Toch zijn we op de vierde plaats geëindigd in het klassement en dat was dus zeker niet slecht”, verklaart Lemmens. “Normaal gezien waren we zelfs derde geweest maar de laatste koers zijn we zonder benzine gevallen. Daar ging toen onze derde plaats.”
Daarnaast kwam Lemmens tijdens de Trophy of the Dunes op Circuit Park Zandvoort dus uit in de Supercar Challenge, waarin Lemmens samen met Jimmy Adriaenssens in zijn debuutweekend een mooie vijfde plaats behaalde. Lemmens heeft daarop besloten om zich dit jaar voor een geheel seizoen in de Supercar Challenge in te schrijven. “Dit jaar rijd ik wel alleen dus ik ben al wat aan de conditie aan het werken”, vertelt Lemmens, die nog niet echt weet wat hij qua prestaties kan verwachten. “Ik hoop toch met de top drie mee te doen en af en toe is proberen een wedstrijd te winnen. We hebben een beetje aanpassingen gedaan aan de auto maar ik denk dat ik wat pk te kort ga komen al hoop ik van niet.”
Het is voor Lemmens dus nog afwachten waar hij dit seizoen precies staat met zijn KTM. “Als ik het kan doen zoals bij de X-bow Battle dan ben ik kampioen voor dat je het weet haha”, besluit Lemmens met een knipoog. “We hopen vooral dat we de boel heel kunnen houden. Dat zal het belangrijkste zijn denk ik, zeker financieel gezien. Ik hoop op een sportief jaar in de Supersport klasse.”