Wolf Nathan en Rick Abresch winnen eerste race Supercar Challenge op Monza
Corvette-coureurs Rick Abresch en Wolf Nathan hebben op Autodromo di Monza de zaterdagrace van de Supercar Challenge powered by Dunlop gewonnen. De race werd gekenmerkt door een crash tussen René Snel en Berry van Elk, die in de beginfase op de eerste twee posities lagen maar na een crash in de Parabolica de finish beiden niet zagen. Daarnaast kende de race nog meer uitvallers, waaronder Alex van ’t Hoff met een lekke band en Ronald van Loon met een kapotte steekas. In de tweede groep ging de overwinning naar Marcel Norbart in de Seat Leon SuperCopa.
De Supercar Challenge rijdt op Monza de AvD 100 Meilen rennen, maar omdat zij alleen op zondag een race hebben was er in het tijdschema ook ruimte gemaakt voor een race op zaterdag. Aan deze race deden enkel de coureurs uit de Supercar Challenge mee.
René Snel had de beste start, en kon voor de eerste bocht al de eerste positie van polesitter Berry van Elk overnemen. Van Elk kon de tweede plaats wel behouden, en kon in de eerste ronde aanhaken bij koploper Snel. Achter dit tweetal rukten Rick Abresch en Alex van ’t Hoff snel op naar voren. Beide Corvettes waren te laat bij de startopstelling en moesten daardoor op plaats acht en negen starten, in plaats van hun vierde en vijfde startpositie.
Tussen beide Corvettes en koplopers Snel en Van Elk zat echter nog Niels Bouwhuis, die met de Storm-Tagpoint BMW Z4 GT3 snelle tijden reed en verschillende ronden beide Corvettes achter zich kon houden. Het gevecht om de eerste positie in de race was ondertussen ook erg spannend. Berry van Elk drong flink aan bij de Porsche van René Snel maar slaagde er in de eerste ronden niet in om aan Snel voorbij te gaan.
Snel kreeg na een paar ronden weer een beetje lucht omdat Berry van Elk eigenhandig spinde in de Seconda Variante. Van Elk kon wel meteen zijn weg vervolgen maar zag het gat met koploper Snel met meerdere seconden oplopen.
Van Elk ging er hierna goed voor zitten en kon ronde voor ronde weer naar René Snel toerijden. Achter Van Elk was Alex van ’t Hoff ondertussen voorbij gegaan aan Niels Bouwhuis in de Prima Variante. Van Elk zette ondertussen René Snel flink onder druk, maar die maakte zijn Porsche goed breed zodat Van Elk niet zomaar aan hem voorbij kon komen.
Van Elk probeerde uiteindelijk bij het insturen van de Parabolica om vlak achter Snel te zitten, maar dit liep niet goed af. Van Elk verkeek zich op het rempunt van Snel en raakte hierbij de kont van de Porsche. Snel vloog hierdoor hard van de baan en kwam na een touché met de vangrails tot stilstand. De Porsche van Snel liep hierbij veel schade op en ook Berry van Elk moest zijn auto met schade in de pitstraat parkeren.
Hierdoor leek de eerste plaats in handen te komen van Alex van ’t Hoff, maar de Corvette-coureur kreeg te maken met een lekke band en moest zijn Corvette in de Prima Variante langs de baan stilzetten. De eerste plaats kwam hierdoor in handen van Rick Abresch, met daarachter Niels Bouwhuis.
Abresch en Bouwhuis gaven bij de pitstops het stuur over aan Wolf Nathan en Jan Storm, maar zij lagen te ver uit elkaar om nog het gevecht met elkaar aan te kunnen gaan. Rick Abresch en Wolf Nathan wonnen hierdoor de race, voor Jan Storm en Niels Bouwhuis.
De race van de tweede groep stond in het teken van het gevecht tussen Daan Meijer en Marcel Norbart. Meijer kon in de beginfase van de race weglopen, maar Norbart kon na een paar ronden het tempo van de Porsche van Meijer goed pareren. Achter de twee koplopers lagen Dirk Schulz en Ronald van Loon op de posities drie en vier.
De pitstops gooiden hier de klassering door elkaar. Marcel Norbart stopte namelijk zeer kort en had hierdoor na de pitstops een ruime voorsprong op achtervolger Daan Meijer. Voor Ronald van Loon verliepen de pitstops minder voorspoedig, want bij hem ging een steekas kapot.
Meijer liep in de slotfase nog in op Marcel Norbart, maar de voorsprong van Norbart was groot genoeg om Meijer achter zich te laten. De Porsche-coureur had bovendien nog geluk, want in de uitloopronde ging zijn achterband lek. Dirk Schulz eindigde op de derde positie en mocht hierdoor ook het podium op Monza betreden.